25.08.2014 10:33

Zpráva ze semináře správného sezení v Praze

Česká asociace paraplegiků – CZEPA uspořádala svůj letošní čtvrtý seminář na téma „Principy správného sezení, výběru a nastavení vozíku“, který organizuje spolu s firmou Medicco. 

Na čtvrteční odpoledne 21. 8. 2014 v Centru Paraple o.p.s. přijalo pozvání více jak 60 účastníků z různých částí Čech i Moravy. Kromě vozíčkářů, pro které jsou především tyto „putovní semináře“ v jednotlivých regionech organizovány, se semináře, následného workshopu a poradenství zúčastnili rodinní příslušníci, osobní asistenti, pečovatelky, ale i odborníci - ergoterapeuti, fyzioterapeuti a zástupci zdravotních pojišťoven. Za jejich zájem jsme velmi rádi.

Desítka vozíčkářů využila možnosti osobních konzultací s ergoterapeutkami CZEPA a Centra Paraple i s techniky firmy Medicco. Klienti České asociace paraplegiků – CZEPA si po konzultaci a přístrojovém měření tlakové mapy mohli zapůjčit doporučené sedací polštáře domů na vyzkoušení.

Někteří klienti CZEPA na semináři aktivně vystoupili se svými zkušenostmi na téma problémy se sezením a souvisejícími zdravotními komplikacemi. Poděkování patří především Marku Stulíkovi a Michalu Čuříkovi.

Za organizátory semináře děkuji kolegům z Centra Paraple za perfektní spolupráci při organizaci semináře, na který jsou pozitivní ohlasy. To je nejlepší odměnou za naši práci v oblasti prevence především dekubitů, se kterými se bohužel stále hojně setkáváme.

Na další setkání na semináři se budeme těšit v říjnu v Brně, místo i termín upřesníme.

Za organizační tým

Zdeňka Faltýnková
faltynkova@czepa.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952