10.09.2012 17:04

Zpráva z prvního setkání plzeňského regionu CZEPA

Za nádherného slunečného počasí se uskutečnilo dne 7. 9. odpoledne první setkání členů České asociace paraplegiků - CZEPA z plzeňského regionu, které zorganizovala Zdeňka Faltýnková. Konalo se v prostorách penzionu Svět v Břasích u Plzně. Při této příležitosti předvedla  firma SEGWAY novou formu tohoto elektrického vozítka pro „choďáky“ upravenou pro vozíčkáře s názvem GENNY (italského výrobce). Vozík na dvou kolech, jehož ovládání je založeno na práci uživatele se svým těžištěm, si vyzkoušeli všichni přítomní paraplegici i tetraplegici až na jednoho uživatele elektrického vozíku z celkového počtu 32 účastníků. Prvním odvážlivcem byla Eliška Vostřáková z CZEPA. Velmi častým ukončením zkušební jízdy bylo provolání „To chci!“

Další neméně obdivovanou atrakcí byly tři motorové vychytávky, které si podomácku vyrobili místní paraplegici – šikovní koumáci – Petr Blecha, Filip Řábek a Pavel Fridrich alias Kozel. Přídatné motorové traktůrky jsou schopné jezdit až 40 km/hod. a jízda je velkým adrenalinovým zážitkem pro každého.  Dalšími „vozítky“, které si mohli přítomní vyzkoušet bylo kolo Kozoroh s přídatným motorkem, handbike a velká čtyřkolka do terénu. Některým  zase učarovalo malé přídatné kolečko k mechanickému vozíku k překonávání nerovného  terénu, které předvedl Jirka Kuchta.

Všem, kdo se na akci podíleli a i těm, kteří  nelenili a přijeli na setkání , děkujeme! Akce se vydařila a plánujeme setkání dalšího regionu opět s předváděčkou vozíku GENNY a dalšími užitečnými vychytávkami pro život vozíčkáře. Z příjemného odpoledne s našimi členy a milými lidmi máme ještě jeden závěr: kdo nepřijel, prohloupil.

Zdeňka Faltýnková

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952