10.09.2015 10:48

Zástupce CZEPA na jednání pracovních skupin ESCIF ve švýcarském Nottwilu

Zástupce České asociace paraplegiků – CZEPA, Tomáš Moravik se zúčastnil ve dnech 3. - 6. 9. 2015 dalšího setkání v rámci projektu Evropské federace pro míšní léze (ESCIF) ve švýcarském paraplegiologickém centru v Nottwilu - Swiss Paraplegic Centre (SPC).
 
Letošní setkání bylo druhým a posledním osobním setkáním všech pracovních skupin projektu "Úspěšná integrace lidí žijících se spinálním poraněním" odstartovaného v říjnu roku 2014. Během celého roku účastníci pracovních skupin z celé Evropy spolupracovali tzv. "na dálku" prostřednictvím elektronické komunikace.
 
Všechna témata kterými se projekt zabývá jsou silně provázána. Důležitou částí této víkendové schůzky proto bylo osobní setkání zástupců různých pracovních skupin za účelem co nejvíce snížit přesahy výstupů jednotlivých skupin a také výměny dosavadních zkušeností. Zástupci také hovořili o finální podobě projektové zprávy, která bude rozeslána členským organizacím ESCIF, mezi které v ČR patří  České asociace paraplegiků – CZEPA a ParaCENTRUM Fenix.
 
Téma projektu "Úspěšná integrace lidí žijících se spinálním poraněním" je také základem připravovaného kongresu ESCIF v roce 2016 v Rakousku. 
Projektovému setkání předcházela 3. - 4. 9. 2015 schůze výboru ESCIF do něhož byl Tomáš Moravik díky podpoře České asociace paraplegiků – CZEPA na letošni konferenci ESCIF v Brně zvolen.
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952