17.09.2014 12:39

Vozíčkářská jízda v Českých Budějovicích

Česká asociace paraplegiků – CZEPA uspořádala  10. 9. 2014 své letošní druhé regionální setkání. Tentokráte se akce konala na netradičním místě, a to na parkovišti před nákupním centrem Globus v Českých Budějovicích, který nám zdarma pronajal dostatečný prostor na prezentace firem, organizací i na řádění návštěvníků na různých vozících a sportovních kolech. 

Za vydatné pomoci našich přátel z firmy Otto Bock, kteří se spolupodíleli na organizaci regionálního setkání a navrhli jej nazvat „Vozíčkářská jízda pro sedící i chodící“, vzniklo na parkovišti velmi útulné místo s přátelskou atmosférou a lidmi, připravenými přijmout, pohostit a zodpovědět všechny dotazy návštěvníků na kolech i chodících. Pro děti, které si mohly vyzkoušet slalom na dětském vozíku a střílení na  florbalového brankáře, měla připravený další program paní Helena Šádková z Help centra a zastupující firmu Patron. Bez ní a Kateřiny Maxové, která vede sdružení (spolek) DMO pobyty a která se opakovaně postarala o občerstvení všech přítomných, si již naše regionální setkání neumíme představit. Rovněž tak se pravidelně účastní a finančně akci podporuje společnost Teleflex. Tu velmi aktivně zastupuje paní Zlata Richterová a prezentuje důležité pomůcky pro spinální pacienty – cévky a další produkty firmy. Atrakcí pro vozíčkáře mohlo být vyzkoušení vozíku Paragolfer  a outdoorových kol. 

Někteří návštěvníci si přišli pro rady a informace, všichni si mohli odnést publikace a DVD, které vydává CZEPA. Na poradenství ohledně správného sezení a měření tlakové mapy byly připraveny ergoterapeutky z asociace CZEPA a KRL Královské Vinohrady. Na dotazy z oblasti sociálního poradenství odpovídala Mgr. Dominika Horáková  a ohledně úpravy auta radila Eliška Vostřáková  - obě z asociace CZEPA. Prvně se skce účastnili zástupci společnosti Car Club a firmy SIV z Kladna.

Za  účast, pomoc při organizaci a sponzorství akce velmi děkujeme všem zúčastněným firmám a spolkům. Těšíme se na další spolupráci a setkání v příštím roce.
Zdeňka Faltýnková

Další fotografie z akce v oddílu "Foto/video"

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952