19.02.2013 11:43

VozejkMap: Databáze bezbariérových míst v ČR konečně na jednom místě

Projekt  VozejkMap přináší českým vozíčkářům lepší orientaci v místech, kde to dobře neznají nebo nemají zmapováno. Výhodou je vkládání míst samotnými uživateli a ověřování dat administrátorem.

Česká asociace paraplegiků – CZEPA za finanční podpory Nadace Vodafone a spolupráci s firmami COEX a BIOPORT vytvořila  web a mobilní aplikace VozejkMap pro chytré telefony iPhone,  Android a Windows Mobile.

Přednosti aplikace:

  • Mobilní aplikace je a bude vždy ke stažení zdarma (pro iPhone hledej v AppStore, pro Android hledej v Google play) a nevyžaduje registraci
  • Bezbariérová místa na přehledné mapě můžete mít ve Vašem telefonu pořád u sebe nebo se kdykoli podíváte na web
  • Vyhledávání nejbližších dostupných zařízení v místě, kde se právě nacházíte
  • Vkládání  nových míst (i v zahraničí) handicapovanými občany pomocí GPS (samo určí místo, kde se právě nacházíte) nebo vkládání dat přes webové stránky Vozejkmap.cz (využívá google map)
  • Navigace do místa určení
  • Přidávání vlastních fotografií a komentářů, hodnocení míst
  • Data v mobilní aplikaci jsou shodná s daty na webovém rozhraní www.vozejkmap.cz (přehled míst pro ty, co nevlastní chytrý mobilní telefon)
  • Budoucí rozšíření na jiné lokality a  spolupráce a synchronizace dat se zahraničními aplikacemi (Wheelmap.org a další)

Aplikace je snadno ovladatelná, doplněná o fotografie, disponuje atributy důležité pro rychlou orientaci - přístup, zda-li má bezbariérové WC a parkovací místo pro invalidní osoby. Pokud informace o zařízení nejsou dostačující, stačí kliknout na webový odkaz s podrobnějšími informacemi, případně doplnit do komentáře aktuální informace či vlastní názor. V ovládacím panelu je možné filtrovat body zájmu dle základních kategorií: kultura, sport, instituce, jídlo a pití, ubytování, lékaři, doprava, veřejné WC, jiné. Aby nedocházelo k dublování dat a k neúplným informacím o zadaných veřejných prostorech, zaslaná data jsou vždy schvalována administrátorem aplikace – vozíčkářem.

Architektonické bariéry psychicky paralyzují vozíčkáře v každém městě, je pro ně frustrující hledání nových zařízení a zkoušení (bez)bariérovosti,“ uvedla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, sama je poúrazová vozíčkářka.  „Inspirací nám byly navigační aplikace ze zahraničí, které tamní vozíčkáři aktivně používají. Nyní databázi plníme daty, je však důležitá spolupráce a angažovanost vkládání dat handicapovanými – naším cílem je vytvořit okolo projektu aktivní komunitu a aplikaci dále vyvíjet a uzpůsobovat dle zpětné vazby uživatelů. Věřím, že aplikace bude pro všechny vozíčkáře či lidi s omezeným pohybem velkým přínosem a a důležitým pomocníkem ať už se rozhodnou cestovat kamkoli“.

Zapojte se aktivně i Vy!

Zpříjemníte život nejen sobě, ale i ostatním.

 

Děkujeme za podporu:

Ukázky aplikace ve smartovém telefonu:

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952