20.02.2015 11:28

V Kladrubech proběhl seminář správného sezení

Ve čtvrtek 19. 2. uspořádala CZEPA v prostorách kinosálu Rehabilitačního ústavu Kladruby další ze seminářů zaměřených na správné sezení. Účastníci se zde dozvěděli užitečné informace o důsledcích spinálního poškození na posturu těla, principech správného sezení a nastavení vozíků  a současně hojně využili možnost individuálně konzultovat s fyzioterapeutkou a ergoterapeutkou Zdeňkou Faltýnkovou možnosti korekcí správného sedu na vozíku. Vozíčkáři přivítali možnost měření přesného rozložení tlaku na sedacím polštáři pomocí přístroje CONFORMat, který tlakovou mapu sedu umí počítačově zobrazit, i možnost vyzkoušet si různé druhy sedacích polštářů. 
 
Všichni účastníci se aktivně zapojili do ukázkového cvičení s míči overbally pod vedením zkušeného instruktora soběstačnosti SJ Liberec Jiřího Suchánka. Jednoduché cviky s míčem zvládla většina vozíčkářů bez asistence. Některé předvedené cviky například pomáhají protahovat svaly zatěžované jízdou na vozíku, takže účinek cvičení byl cítit okamžitě.
 
CZEPA při příležitosti semináře nabízela edukační video programy na DVD (témata rehabilitace, úprav bydlení, prevence dekubitů, nácvik přesunů a jiné) a publikace s tématem poškození míchy, o které byl velký zájem. Individuálním zájemcům, kteří aktuálně řeší získání finančního doplatku na vozík, byly poskytnuty kontakty na nadace.
 
Akci navštívilo 20 vozíčkářů a 10 účastníků z řad pečujících o zdravotně postižené, zejména rodinných příslušníků či odborníků z Rehabilitačního ústavu Kladruby či jiných institucí.
Děkujeme firmě Medicco za spolupráci při pořádání akce i za půjčené prezentační nejnovější pomůcky, které mobilitu a správný sed ve vozíku řeší.
 
A pokud jste seminář správného sezení v Kladrubech nestihli, můžete se přihlásit na další, který CZEPA pořádá v pondělí 27. dubna 2015 v Janských Lázních
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952