29.11.2011 16:36

Svaz paraplegiků na návštěvě v Hrabyni

Úterní odpoledne 25. 10. 2011 zpestřilo v Rehabilitačním ústavu v Hrabyni setkání současných i bývalých pacientů a zaměstnanců RÚ se zástupci Svazu paraplegiků. Pozvání přijala ředitelka Svazu paraplegiků Alena Jančíková a fyzioterapeutka, ergoterapeutka Zdeňka Faltýnková. Ta odstartovala setkání přednáškou a následnou diskuzí o problémech a zdravotních komplikacích doprovázejících pacienty se spinálním poškozením.

Hlavním cílem ale bylo seznámit všech více než 50 zúčastněných s činností a náplní práce Svazu paraplegiků (dále jen SP). Prezentovány byly projekty zaměřené na členy SP jako odborné sociální poradenství pro vozíčkáře a jejich rodiny, vytváření informačních materiálů, vznik komunitního portálu (sociální sítě) pro vozíčkáře www.vozejkov.cz, projekt regionálních zástupců SP a projekt chráněného bydlení pro tetraplegiky. Další činností SP, která byla prezentována, bylo připomínkování legislativy ve zdravotní a sociální oblasti v zájmu vozíčkářů, zlepšení informovanosti veřejnosti o životě lidí po poškození míchy a varování před úrazy páteře.

Setkání trvalo bezmála dvě hodiny a bylo velice přínosné jak pro posluchače, tak pro přednášející. RÚ Hrabyně rozhodně podobnou akci do budoucna uspořádá znovu. 

Autor: Tereza Kovářová, fyzioterapeutka RÚ Hrabyně

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952