03.12.2014 12:51

Spinální jednotce v Brně CZEPA a Otto Bock ČR s.r.o. předali dar

V pátek 11. dubna 2014 pořádala CZEPA v brněnské Fakultní nemocnici, společně se Spinální jednotkou FN Brno a KZS Fyzioterapie míšních lézí při UNIFY ČR, odbornou konferenci s názvem „Pomocné prostředky usnadňující život spinálních pacientů“
 
Zúčastnilo se ji 120 delegátů z řad lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, zdravotně-sociálních pracovníků, dalších odborníků i vozíčkářů. Benefiční výtěžek konference přinesl finanční prostředky (více jak 35 000Kč), darované Spinální jednotce FN Brno, určené k zakoupení speciální vany na termoplasty (přístroje včetně příslušenství, jež slouží k individualizovanému tvarování dlah). Ta byla na Spinální jednotce KÚCH FN Brno slavnostně předána 3.12. 2014. Dodala ji firma Otto Bock ČR s.r.o., generální sponzor uskutečněné konference. Společnost Otto Bock ČR s.r.o. přispěla na nákup přístroje také finančním darem 15000Kč.  
 
"Individuálně zhotovená tvarovaná dlaha je klíčovou pomůckou pro udržení funkčního postavení rukou pacientů s poraněním krční páteře (tetraplegikům). Polohování napomáhá následnému nácviku základním úkonům sebeobsluhy (tréninku komunikačních dovedností, oblékání, jedení, základní osobní hygieny, změnám poloh, přesunům, ovládání vozíku a dalším dovednostem). S tím úzce souvisí nácvik náhradního funkčního úchopu a používání kompenzačních pomůcek,”  řekla o významu zhotovené pomůcky na míru specialistka na spinální problematiku - ergoterapeutka a fyzioterapeutka - Zdeňka Faltýnková.
 
Nácvik soběstačnosti a s ním i péče o ruku tetraplegika je v popředí zájmu celého terapeutického týmu. Pracovníci CZEPA jsou potěšeni, že výtěžkem konference mohla asociace přispět ke zkvalitnění individuální péče o pacienty spinální jednotky Brno.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952