04.06.2013 09:49

Setkání nejen Pardubického regionu

 

Páteční ráno 31. 5. 2013 bylo více jak uplakané  a cesta do autokempu Buňkov v  obci Břehy  byla provázena pořádným lijákem. Na tento den Česká asociace paraplegiků CZEPA zorganizovala v pořadí 3. regionální setkání svých členú a klientů, tentokráte Pardubického regionu. Zváni byli i všichni členové a přátelé CZEPA.

Jelikož se jednalo o bohulibou činnost organizace, vyšší moc zafungovala a nakonec jsme se během pátečního odpoledne ohřáli i na sluníčku, což optimisticky předpovídala spoluorganizátorka akce Eliška Vostřáková. Celkem 25 vozíčkářů, 34 „choďáků“, 4 děti a 3 asistenční psi se sešli pod pergolou restaurace kempu, kde nám bylo nabídnuto přístřeší v případě deště. Po krátkém představení jednotlivých organizací a společností, prezentujících své produkty, se účastníci střídali na jednotlivých stanovištích. Zájem byl o všechny prezentace – asistenční pejsci radostně předvedli své umění a zlomili některé vozíčkáře v rozhodování si asistenčního psa pořídit. Většina účastníků se svezla na vozítku Genny (Segway pro sedící) a také skůtrech od firmy Patron, otec a syn Kupkovi z firmy KURY předvedli své nové mechanické vozíky i vozíky do vody. Největší účast mělo cvičení s overbally, které vedl Jirka Suchánek za pomoci Adély Perné z Křižovatky. Míče, které si účastníci cvičení mohli ponechat, a také občerstvení pro všechny účastníky, sponzorovala firma Medtronic, která v rámci projektu Pumpy pro život distribuuje baclofenové pumpy. Velkou účast měl také workshop o správném sezení, při kterém měly ergoterapeutky Zdeňka Faltýnková, Bára Benešová a Zuzka Relichová plné ruce práce, avšak rovněž si odnesly další podnětné informace pro svou práci s pacienty a klienty na vozíku. Na setkání přijeli i manželé Fučíkovi z občanského sdružení Život bez bariér z Nové Paky, kteří přivezli Krkonošský štrúdl s uzeným a zelím a ukázali zájemcům své upravené multifunkční auto a specielně upravený elektrický vozík. Nejstarším účastníkem setkání byl tetraplegik Olda Vojtěch, ten měl připravenu vychytávku ve formě velkokapacitní baterie k vozíku Servomatik, která vydrží až týdenní používání! Většina účastníků se velmi zajímala o oblečení společností Adaptia a LyddaWear, specielně šité pro vozíčkáře, jehož prezentace se za CZEPU ujala Hanka Sixtová. Z akce se s velkou lítostí omluvil Jirka Kuchta, jehož přídatný motor k mechanickému vozíku Smart Drive měl nefunkční baterii. Přídavné kolečko FreeWheel k mechanickému vozíku tak zájemcům ukázala Eliška Vostřáková.

Děkujeme všem zúčastněným společnostem, sponzorské firmě Medtronic a účastníkům na vozíku i jejich doprovodům, že se i v nepříznivém počasí odhodlali setkat se s přáteli, něco nového se dozvědět a také se o „něco“ užitečného podělit s ostatními. Další setkání plánujeme pro Liberecký a Mladoboleslavský region a místo konání nabídlo sdružení Život bez bariér v Nové Pace, děkujeme!

Zdeňka Faltýnková

 

Joska Fučík: "Bylo to příjemné setkání. Nějak mě po ránu ,,příjemně bolelo tělo" (když svaly bolí tak rostou!!) Díky Suchymu za cvičení !! a všem ostatním pořádajícím!"

 

 

Další fotografie v galerii Foto/video

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952