03.12.2015 08:44

Seminář Správné sezení uspořádala Czepa tentokrát v Praze

2.12. 2015 se uskutečnil poslední seminář o principech správného sezení v letošním roce, který Česká asociace paraplegiků - CZEPA pořádá. Zároveň byl prvním, který se konal v nových prostorech Czepa, v konferenční místnosti, kde se sešel sice menší počet účastníků (17), o to však byla intenzivnější debata nad problematikou zdravého sezení a konfigurací vozíku včetně jeho nastavení pro individuální potřeby jednotlivých účastníků - vozíčkářů nebo jejich doprovodu.
 
 
Následně se technici Medicca vrhli na poradenství i technické záležitosti problematiky vozíků a Zdeňka Faltýnková měla svou laboratoř zdravého sezení "nabouchanou k prasknutí". Probíhalo zde nejen její poradenství, přístrojové měření rozložení tlaku na sedacích partiích, ale i konzultace pro domácí cvičení.Velmi živé vzájemné poradenství a konzultace technického stavu vozíků a vhodnosti výběru probíhalo mezi přítomnými vozíčkáři. Přidanou hodnotou tohoto komorního semináře je i navázání nových kontaktů. Někteří účastníci zůstali diskutovat ještě také venku po ukončení zdařilé akce.
 
 
Těšíme se, že v příštím roce budeme moct uspořádat další semináře "Principy správného sezení, výběr a nastavení vozíku", a pomoci tak dalším, pro které je hledání správného sedu na vozíku rébusem. Zdánlivě malá změna - přenastavení vozíku, jiný typ sedacího polštáře či opěrky - může přinést pozitivní změnu ve stereotypu sedu.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952