07.11.2014 18:52

Seminář "Principy správného sezení, výběr a nastavení vozíku" v Brně

Česká asociace paraplegiků - CZEPA pořádala 5.11. 2014 ve spolupráci se společností Medicco další seminář na téma: Principy správného sezení, výběr a nastavení vozíku. Letošní (již pátý) workshop se uskutečnil v brněnské Lize vozíčkářů.

Přihlášených zájemců bylo více, než umožňovala kapacita prostor v Lize vozíčkářů, a ani v alternativních prostorách sousední školy jsme nemohli uspokojit všechny, které tato problematika zajímá. Semináře se zúčastnilo 35 lidí. Z toho 10 vozíčkářů následně využilo individuálních konzultací, jak se zástupci firmy Medicco, tak s ergoterapeutkou a fyzioterapeutkou Zdeňkou Faltýnkovou. Konzultace se týkaly především kontroly a návrhů korekce sedu, konzultací ohledně sedacího polštáře a přenastavení vozíku. Všichni vozíčkáři využili také měření rozložení tlaku na sedacích partiích - tlakovou mapu (PRESSURE MAPPING).

Zdeňka Faltýnková mohla erudovaně zodpovědět také dotazy týkající se zdravé výživy, s ohledem na problematiku omezené pohybové aktivity vozíčkářů a individuálního postižení. Této problematice se sice věnuje již delší čas, ale od 31.10. 2014 je certifikovaný poradce pro výživu.

Přítomní odborníci z řad fyzioterapeutů a ergoterapeutů hodnotili uspořádaný seminář jako velmi podnětný a pro každodenní praxi přínosný. Byli pozváni na seminář pro odborníky, který plánuje CZEPA v roce 2015 uspořádat v Brně na Kociánce. Jeho tématem bude problematika sezení a techniky přesunů.

Omlouváme se všem zájemcům, na které se v tomto semináři nedostalo místo a zveme je na další seminář Principy správného sezení, výběr a nastavení vozíku, který plánujeme na jaře uskutečnit v brněnském ParaCENTRU Fenix.

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952