29.04.2015 10:31

Seminář principy správného sezení se uskutečnil v Janských Lázních

27. duben byl dnem přijímacích zkoušek na Obchodní akademii Olgy Havlové v Janských Lázních. Krásné a plně bezbariérové prostředí školy se stane od září domovem pro několik hendikepovaných studentů z celé ČR. Toto pondělí však bylo zajímavé i pro stávající tři desítky studentů, pohybujících se na mechanickém či elektrickém vozíku. Dopolední program jim vyplnil seminář o principech správného sezení na vozíku, který zorganizovala ve spolupráci se školou Česká asociace paraplegiků – CZEPA. V roce 2015 to byl již druhý seminář, který CZEPA organizuje spolu s firmou Medicco v jednotlivých regionech České republiky.
 
Tentokrát byl seminář hodně interaktivní a studenti se aktivně zapojovali do diskuze. Mile nás překvapil zájem o zlepšení sedu i úpravu či změnu vozíku, ze kterého mnozí již vyrostli a stal se absolutně nevyhovujícím. Z mnoha úst jsme slyšeli o nepříjemných pocitech pálení při delším sezení - často na velmi prosezených antidekubitních polštářích… Velký zájem byl o různé typy sedacích polštářů z široké nabídky a jejich vyzkoušení.
 
Někteří  z účastníků využili i možnosti změření rozložení tlaku pod sedacími partiemi a červená barva, která je indikátorem nejvyššího a nebezpečného tlaku pro vznik dekubitů, se objevovala na obrazovce počítače téměř u všech mladých lidí. Studenti prožili příjemné dopoledne s výbornými borůvkovými koláči a někteří nám přišli ještě individuálně poděkovat za bezvadnou akci - a to nám bylo tou nejlepší  odměnou a zpětnou vazbou, že tyto edukační semináře mají velký smysl… 
 
Česká asociace paraplegiků - CZEPA dostala od paní ředitelky Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy Olgy Havlové, Janské Lázně milé pozvání zopakovat seminář správného sezení na tomto místě opět za rok. Vážíme si této spolupráce.
 
Foto: Petr Alina
Další fotogalerie zde.
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952