31.03.2017 10:15

Sedmé setkání expertní skupiny v Brně

Zejména sociální pracovníci a zdravotně - sociální pracovníci, kteří se věnují klientům s poškozením míchy na spinálních jednotkách, spinálních rehabilitačních jednotkách v rehabilitačních ústavech a v organizacích neziskového sektoru, se posedmé sešli ve čtvrtek 23. 3. 2017. Hostitelem setkání bylo ParaCENTRUM Fenix v Brně.
 
Více jak 20 pracovníků tentokrát diskutovalo zejména nad tématem terénních služeb, které jsou poskytovány v domácím prostředí klienta. Diskutovány byly okolnosti a překážky samostatného bydlení klientů, kteří jsou plně závislí na péči druhé osoby, ale ani v kombinaci služeb osobní asistence a domácí zdravotní péče se jim nedostává služeb, které pro svůj samostatný život potřebují. 
 
Pravidelná setkání členů Expertní skupiny v sociální oblasti pro osoby s poškozením míchy podporují odbornou výměnu informací mezi pracovníky pracovišť spinálního programu a dávají prostor pro odbornou diskuzi nad žádoucím vývojem legislativy. Úspěchem předchozích setkání byl prvotní návrh expertní skupiny na změnu zákona o sociálních službách - posuzování žadatele o příspěvek na péči již v době hospitalizace, který vešel v platnost v srpnu 2016.
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952