14.09.2015 13:32

Regionální setkání vozíčkářů se uskutečnilo v Karlových Varech

Odpoledne 11. září 2015 věnovala Česká asociace paraplegiků – CZEPA  regionálnímu setkání vozíčkářů Karlovarska, které zorganizovala ve spolupráci s fyzioterapeutkou z Karlových Varů, Mgr. Lenkou Geierovou.  Pozvání na toto setkání přijala, samozřejmě kromě našich klientů a dalších vozíčkářů Karlovarska i desítka společností, organizací a distributorů či výrobců pomůcek, které akci podpořily nejen prezentací svých inovativních produktů, ale i finančně či formou dárků klientům. Ty si odnesli vozíčkáři prostřednictvím tomboly.
 
Co si všechno mohlo na 50 účastníků setkání prohlédnout a hlavně vyzkoušet? Nejvíce se řádilo na elektrickém vozíku/motorce Rid-e , kterou ještě s další motorkou pro „choďáky“ přivezl pan Ivo Kaštan, iniciátor nápadu spojit vozík s motorkou. Po in-line dráze se již mohli prohánět i tetraplegici, což bylo pro mnohé zúčastněné až nepochopitelné. Nový typ přídatného zařízení  Smart drive s ovládáním přes bluetooth přivezl i s terénním handbikem  pan Jiří Kuchta (firma ProVozejky
a předvedl možnosti těchto pomůcek  v terénu prakticky. Všichni účastníci mohli získat informace od dalších společností – DMA Praha, Patron Bohemia, Teleflex, Medicco a nově od fyzioterapeutky Ivy Frintové, zastupující Ortoservis.  Na setkání přijal pozvání pan Jan Píbal, majitel firmy JP Servis, a předvedl přítomným různé vychytávky  úprav auta pro handicapované řidiče i neřidiče. Poprvé se účastnil této akce i pan Ing. Jiří Schejbal, který s sebou přivezl své sedáky z paměťové pěny. Pro mnohé byl středem pozornosti i golfový vozík pro vozíčkáře, jehož vlastnosti a také Českou golfovou asociaci hendikepovaných prezentoval pan Jiří Bartoň. Vozítko Genny (na podvozku Segway) ukázal a nechal vyzkoušet Zdeněk Kirch. Jako organizátor je Česká asociace paraplegiků – CZEPA ráda, že se mohla seznámit s činností, s panem ředitelem Petrem Končelem i dalšími pracovníky Centra pro zdravotně postižené Karlovarského kraje, které poskytuje své kvalitní služby i našim klientům.
 
Všem účastníkům bylo k dispozici mnoho informačních a edukačních materiálů CZEPA a někteří vozíčkáři aktivně využili nabídky korekce sedu a přístrojové měření tlaku pod sedacími partiemi.
 
Poděkování patří všem spoluorganizátorům, zúčastněným společnostem a v neposlední řadě panu Lukáši Červenému, jednateli areálu Rolava a jeho týmu pracovníků. Ti svou aktivní pomocí a přátelským přístupem pomohli vytvořit pohodovou atmosféru celého setkání.
 
Za organizační tým
Zdeňka Faltýnková
 

Další fotografie najdete v sekci "Foto/video".

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952