07.05.2013 08:25

Reference na činnost CZEPA - Božena Micková

"Zdeňka Faltýnková z České asociace paraplegiků CZEPA spolu s novým technikem a konzultantem společnosti Medicco Pavlem Kočím si opět ověřili v praxi, jak užitečná je týmová spolupráce terapeuta (fyzioterapeuta či ergoterapeuta) a technického pracovníka při výběru a také vyhovujícím nastavení vozíku."

Vážená paní Zdeničko,
s chutí jsem si přečetla Váš shora uvedený článek v CZEPA Newsletter č. 09/2013. Opět jste se zaměřila na jeden z kruciálních problémů v zajištění soběstačnosti tetraplegiků. Často se stávalo, že prodejci vozíku šlo o to, aby spíše vnutil klientovi to, co potřebuje prodat, aniž by se maximálně snažil zjistit jaký vozík klient vzhledem k svému spinálnímu poškození potřebuje pro pohotový pohyb na vozíku ve svém domácím prostředí a jeho okolí. Problémové bylo, kromě vhodného výběru výrobního typu (výrobní značky), správné zaměření vozíku, nastavení parametrů všech částí vozíku na míru, včetně správného vycentrování. Nezbytná je také kontrola při dodání a případná doúprava. V mém případě bylo třeba technické zvláštnosti dohodnout přes dodavatele přímo s výrobcem.
Vámi zavedená týmová spolupráce je jediným správným a optimálním řešením. Gratuluji!

Chci Vám také poděkovat za velmi účinnou podporu žádosti obvodní neuroložky MUDr. Tatjany Majorové o schválení příspěvku ZP 211 Ministerstva vnitra ČR na zhotovení mechanického vozíku Sopur Easy Max v aktuálním rozměru, a to v souběhu s elektrickým vozíkem do exteriéru. Mít jenom jeden elektrický vozík pro pohotové denní a noční použití v interiéru při častých močopudných atacích  je nesprávně nastavená linie ZP už jen z hlediska potřeby každodenního či nočního nabíjení a také obtížné manipulaci s el. vozíkem bez pohotové i noční asistentské pomoci. Do osobního automobilu též nelze s el. vozíkem nasedat.

Další díkůvzdání náleží Vám, pani Zdeničko, za nabytí osobní odborné precedence na rozhodujících institucích, i Vašim sociálním spolupracovnicím CZEPA za pomoc členům CZEPA při zdůvodňování a důsledném sledování dlouhotrvajícího procesu řízení o zařazení klientů s poúrazovou míšní lézí do správného stupně bezmocnosti a přidělení tomu odpovídajícího sociálního příspěvku na péči.

Umíte napřít pozornost kam je třeba a tam soustředit konání. Myslím, že přichází čas pustit se do vyvolání společenské potřeby i přes hejtmany, starosty a ministra zdravotnictví budovat spinální jednotky ve všech spádových nemocnicích a LDN při nastavování kormidla zdravotní koncepce v ČR, slučování a přetváření nemocnic.

Pěkný odpočinek o víkendu, nabrání dalších sil a šťastných nápadů pro spokojené osobní žití a náročné Vaše jedinečné poslání
přeje
Vaše Božena Micková

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952