09.04.2013 12:47

Radost na spinálce v Motole

Od první konference České asociace paraplegiků – CZEPA v Praze uběhl téměř rok. Pražská konference tak zahájila společný projekt CZEPA a společnosti Otto Bock, která je generálním sponzorem čtyř konferencí s benefičním charakterem. Výtěžek pražské konference spolu s doplatkem generálního sponzora byl věnován na zakoupení nového, specielně sestaveného vozíku pro potřeby „čerstvých“pacientů Spinální jednotky v Motole.

Od ledna tohoto roku vozík využívá pro svůj první pohyb na kolech zatím druhý pacient a terapeuti jsou s možnostmi variability vozíku velice spokojeni. Však také mají na získání finančních prostředků velkou zásluhu. Jejich zajímavé prezentace byly součástí odborného programu konference, který získal kredit vysoké odborné úrovně stejně jako druhá konference, která se uskutečnila v listopadu 2012 v Hradci nad Moravicí. Pro SJ Ostrava je vozík objednán.

Česká asociace paraplegiků spolupracuje i s dalšími výrobci či distributory pomůcek. Výrobce českých vozíků KURY sestavil podle našich požadavků během jednoho dne vozík, na který bylo nutné připevnit pevnou vysokou zádovou opěrku s hlubokou konturací od společnosti Medicco.  Mladá pacientka tak mohla během dvou dnů dobře a hlavně stabilně sedět a začít se konečně pohybovat, i když zatím s pomocí upraveného, ale lehkého vozíku.

CZEPA děkuje všem firmám za poskytnutí pomůcek, pomoc a spolupráci při řešení problémů našich klientů.

 

Zdeňka Faltýnková

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952