15.10.2019 18:09

Potkáme se na Rehaprotexu?

Česká asociace paraplegiků CZEPA se na Rehaprotexu představí ve čtvrtek 31. 10. 2019. V dopoledním bloku vás seznámíme s legislativními změnami v kategorizaci, poskytování a financování zdravotnických prostředků. Odpoledne se budeme věnovat sexualitě osob se závažným zdravotním postižením a to od prvopočátku úrazu, kdy je nejprve nutné samotné sebepřijetí, přes řešení různých forem sexuálních dysfunkcí, až po rodičovství hendikepovaných. Pro zájemce bude zdarma k nahlédnutí i speciálně upravený vůz ŠKODA.

Jako účastník programu se vám Česká asociace paraplegiků – CZEPA poprvé představí ve čtvrtek 31. 10. 2019 v poledne. Přibližně hodinový blok se bude věnovat problematice zdravotnických prostředků a pomůcek. Jak z pohledu legislativy, tak financování i možného získání  do osobního vlastnictví. Zdeňka Faltýnková se nevyhýbá ani testování nových prototypů např. antidekubitních sedáků. Takže nahlédneme i trošičku do budoucnosti. Těšíme se na vás v Pavilonu A2 přízemí / Programové centrum.

 

Informační blok s názvem Rodinný život, intimita a sexualita osob se zdravotním postižením se koná v pavilonu A3, sál Morava. Zdeňku Faltýnkovou si můžete přijít poslechnout hned ve dvou po sobě jdoucích pásmech od 14:00 do 17:00. V prvním z nich se zaměřuje  na sexualitu osob s tělesným hendikepem, především na muže a ženy po poranění míchy. Druhé pásmo vyzdvihne důležitost zdravotní přípravy páru před sexem. Dozvíte se, jaké polohy jsou bezpečné pro hendikepovanou ženu, jaké pro hendikepovaného muže, seznámíme vás s některými pomůckami pro podporu sexuality lidí s fyzickým hendikepem.

 

Vůz ŠKODA se speciálně upraveným ručním řízením bude k nahlédnutí u haly  A1 po celý čtvrteční den od 9:00 do 17:00. V případě zájmu, a po předchozí domluvě, je možné i krátkodobé zapůjčení vozu v sídle organizace CZEPA v Praze.

Kdy a kde se uvidíme?

12:05 – 12:45    

Vše okolo pomůcek – úhrady a inovace

Organizátor: Česká asociace paraplegiků – CZEPA

Místo konání: Pavilon A2 přízemí / Programové centrum

14:00 – 17:00

Rodinný život, intimita a sexualita osob se zdravotním postižením

Organizátor: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)

Místo konání: Pavilon 3, sál Morava

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952