23.08.2017 09:31

CZEPA členem Pacientské rady při MZ ČR

Od konce roku 2016 se Česká asociace paraplegiků - CZEPA účastní jednání pacientských organizací při Ministerstvu zdravotnictví ČR. CZEPA tak na jaře 2017 komunikovala zejména témata zrušené úhrady léku Betmiga a nedostatečné limity cévek pro čistou intermitentní katetrizaci. 

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku, byla 6. října 2017 jako zástupkyně České asociace paraplegiků - CZEPA​, z.s. jmenována ministrem zdravotnictví ČR členkou Pacientské rady.

Pacientská rada je ustanovena jako stálý poradní orgán při Ministerstvu zdravotnictví ČR.  Pravidelná setkávání a odborné diskuze v pracovních skupinách usnadní hájení práv pacientů ve vnitřním připomínkovém řízení u projednávané legislativy i celkovou komunikaci s ministerstvem. Rada má 24 členů a zvolené organizace musely splnit přísná kritéria (např. většinový podíl pacientů v organizaci, aktivní činnost v oblasti hájení práv, existence minimálně 12 měsíců). Nominaci České asociace paraplegiků - CZEPA podpořilo ParaCENTRUM Fenix, z.s. a Centrum Paraple, o.p.s.
 
"Velmi si vážíme členství asociace CZEPA v Pacientské radě. Je mnoho témat, o jejichž změně bychom rádi jednali a proto věřím, že je to přímá cesta, která významně usnadní prosazování práv klientů s poškozením míchy v široké oblasti zdravotního systému." řekla Alena Jančíková, ředitelka asociace.
 
Tisková zpráva MZ ČR a seznam členů Pacientské rady zde.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952