14.11.2014 20:49

Odborné semináře

V listopadu 2014 vedla Zdeňka Faltýnková z České asociace paraplegiků - CZEPA další odborné semináře, uspořádané v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, a rehabilitačních centrech Rehafit a Centrum Paraple v Praze. Byly určené spinálním pacientům, studentům fyzioterapie a ergoterapie a v neposlední řadě odborníkům, pracujících s klienty po poškození míchy.

Jejich cennou součástí jsou konkrétní konzultace v oblasti kontroly a návrhů korekce sedu na vozíku. Metodou měření tlaku na sedacích partiích - tzv. Pressure mapping (Tlaková mapa) je možno při kontrole sedu vyhodnocovat vhodnost výběru sedacícho polštáře spolu s nastavením vozíku a zorientovat se za pomoci odborníka v poměrně široké nabídce pomůcek. Praxe ukazuje, že “audit sedu na vozíku” vede v mnoha případech k včasnému zachycení možných rizik, která sedící na vozíku ohrožují. Těmi mohou být např. dekubity, deformity páteře, bolesti, či špatné pohybové stereotypy.

Ať jste již uživatelem invalidního vozíku, rodinným příslušníkem vozíčkáře, či odborníkem z řad pečujících o tyto osoby, nenechte si odborné semináře a nabídnuté konzultace ujít. Podobně jako ve světě technologií, tak i v nabídce zdravotních pomůcek, existují novinky, nové přístupy i možnosti, které mají nejen na zdravotní stav, ale také kvalitu života vozíčkářů naprosto klíčový vliv. Připomněla nám to nedávná reakce účastnice semináře, která po kontrole a následující korekci sedu na svém vozíku řekla: “Netušila jsem, že díky posunutí některých parametrů výšky sedu na mém vozíku se mi může lépe dýchat a dokonce dosáhnu konečně doma pro prádlo do pračky a podjedu lépe pod kuchyňskou desku. Říká se, že všechno souvisí se vším…, ale zjišťuji, že v životě člověka na vozíku to platí ještě víc...”.

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952