10.06.2014 08:58

O správném sezení se povídalo v Exodu v Třemošné

V pátek 13. 6. 2014 se sešli vozíčkáři, převážně členové České asociace paraplegiků – CZEPA, jejich blízcí, fyzioterapeuti a ergoterapeuti  převážně z Plzeňska v Domě Exodus v Třemošné u Plzně. Právě zde, v krásném proskleném sále s výhledem do prosluněné zeleně, se konal letos již třetí seminář o principech správného sezení, výběru vozíku a sedacího polštáře a také individuálního nastavení vozíku tak, aby byl svému uživateli užitečným pomocníkem a nikoli každodenním nepřítelem. 

Všichni zúčastnění se dověděli řadu jim jistě nových informací a přednášející se s účastníky podělili i o velmi cenné zkušenosti ze své praxe. Všichni přítomní vozíčkáři využili přístrojové měření rozložení tlaku pod sedacími partiemi (pressure mapping) a načerpali rady z poradenství jak fyzioterapeutky a ergoterapeutky Zdeňky Faltýnkové, tak ing. Michala Vašíčka, zkušeného produktového specialisty Medicca. Ostatní servisní technici měli plné ruce práce s nastavováním vozíků účastníkům semináře. Všichni přítomní si také krátce zacvičili s overbaly cílené cviky na posilování posturálního svalstva a míče od Medicca jim zůstaly pro domácí cvičení. Návod k tomu co a jak doma cvičit si účastníci mohli odnést na šesti DVD od asociace CZEPA. 

Příští seminář se koná 21. 8. 2014 v pražském Centru Paraple a věříme, že bude také tak interaktivní jako v Exodu. Těšíme se na Vás!

Za realizační tým
Zdeňka Faltýnková

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952