29.10.2015 12:00

Nabízíme opět půjčovací automobil s ručním řízením

Díky daru od společnosti ŠKODA Auto a.s. může Česká asociace paraplegiků - CZEPA opět půjčovat od podzimu 2015 upravený osobní automobil. Půjčovací vůz je jednou z členských výhod CZEPA. Nový vůz Škoda Octavia Combi 1,4  s automatickou převodovkou je vybaven ručním řízením vhodném jak pro paraplegiky, tak i kvadruplegiky.  Ruční řízení Guidosimplex ovládá současně jednou pákou na pravé straně brzdu a plyn. Více o ručním řízení. Pro snazší ovládání volantu bude automobil vybaven držáky pro kvadru úchop.

 

Z mnohaleté zkušenosti práce s vozíčkáři ví v CZEPA o mnoha svízelných situacích, kdy jsou vozíčkáři např. v době opravy svého auta, či čekání na pořízení nového, odkázáni na pomoc s dopravou. Pro aktivní vozíčkáře, kteří např. denně dojíždějí do školy či práce je doba bez automobilu výrazným omezením, které nelze snadno překonat např. náhradním vozem, jak je tomu běžně mezi řidiči bez handicapu. “Vzpomínám, jak jsem kvůli opravě mého auta a čekání na náhradní díly z Německa musela čerpat v práci dovolenou, protože jsem se tam nemohla dopravit”, vzpomíná jedna z klientek CZEPA.

Ačkoli existuje v celorepublikové i v městské hromadné dopravě ve větších městech síť bezbariérových spojů, osobní automobil je stále pro vozíčkáře nepostradatelným pomocníkem. Možnost půjčení automobilu s ručním ovládáním je v nabídce služeb zdravotně postiženým ojedinělá a pro konkrétní situace mimořádně přínosná.

Děkujeme společnosti ŠKODA Auto a.s.za možnost využívat automobil k půjčování našim klientům, a pomoci tak překonat problémy s mobilitou, do kterých se vozíčkáři často dostávají.

 

Půjčovací podmínky a rezervace

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952