20.04.2015 13:28

Na návštěvě v německém Dederstadtu

16.4. 2015 navštívila Zdeňka Faltýnková - ergoterapeutka, fyzioterapeutka, specialistka na spinální problematiku z České asociace paraplegiků - CZEPA a vrchní sestra Spinální Jednotky, Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství  FN Motol  Mgr. Hana Jirků firmu Otto Bock v německém Duderstadtu. K této návštěvě byly pozvány jednatelem české pobočky firmy Otto Bock Ing. Václavem Svrčkem, za účelem blíže se seznámit s principy funkce přístroje PlasmaDerm. Ten je určen k podpůrné léčbě dekubitů, ale i k ošetření bolestivých stavů z různých příčin.

Přístroj působí na dvou úrovních – aktivuje vlastní obranné síly organismu a působí také silně antibakteriálně díky produkci studené plasmy (další skupenství vody), ozónu, UV záření a elektrického pole. S pozitivními výsledky několikaměsíčního používání PlasmaDermu jsme byly účastnice exkurze seznámeny primářem kliniky pro viscerální terapii v městské nemocnici v Duderstadtu. Používání přístroje je jednoduché a je vhodný i pro terénní ošetřovatelskou péči.

Velice zajímavá byla exkurze ve firmě Otto Bock s expozicí všech produktů - ortéz, protéz, implantátů i vozíků a sportovních pomůcek, kterou se právem pyšnil  pan Karl Heinz Burghardt, zástupce firmy Otto Bock pro východní Evropu, Střední východ a Afriku.

Přístroj PlasmaDerm je zapůjčen na SJ Motol pro hospitalizované a ambulantní pacienty a také pro terénní péči, kterou Česká asociace paraplegiků – CZEPA poskytuje.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952