27.04.2015 11:31

IX. Odborná konference a setkání Spinálních jednotek a Spinálních rehabilitačních jednotek v Harrachově

Tradiční kongres spinálních jednotek a spinálních rehabilitačních jednotek pořádala ve dnech 23. - 24. dubna 2015 SJ Liberec v Harrachově.
 
Zástupkyně České asociace paraplegiků - CZEPA přednesly tři přednášky a přispěly tak k bohatému programu více než čtyřiceti příspěvků. Dominika Horáková měla příspěvek na téma "Výskyt a souvislosti užívání alkoholu u osob po poškození míchy", Zdeňka Faltýnková "Důsledky špatného sedu u chronických spinálních pacientů" a Hana Sixtová "Expertní skupina v sociální oblasti pro osoby s poškozením míchy".
 
Mezi přednesenými příspěvky měli účastníci konference možnost vyslechnout mnoho kazuistik a přednášek k tématům lékařské, rehabilitační, sociální i psychologické péče a zdravého životního stylu. Mimo jiné se také účastníci dozvěděli zkušenosti s využitím vany na dlahy z termoplastu, kterou pro spinální jednotku FN Brno zakoupila v loňském roce právě CZEPA se společností Otto Bock díky charitativnímu výtěžku konference, kterou pořádala CZEPA na jaře 2014 v Brně.
 
Těší nás, že můžeme být součástí systému kvalitní péče o lidi s poškozením míchy, spolupracovat s pracovišti napříč celou ČR a sdílet získané zkušenosti.
 
Zpráva Krajské nemocnice Liberec a.s. zde.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952