28.01.2019 11:44

Informační desky

Česká asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. se v rámci své činnosti věnuje i distribuci tzv. „zelených desek“. Tento materiál se oficiálně nazývá Průvodce léčbou a rehabilitací - Box pro vkládání zdravotní dokumentace a dalších informačních materiálů. Jde o desky s vnitřním uspořádáním složek, do kterých si člověk s poškozením míchy může průběžně ukládat zdravotní dokumentaci a následně ji předkládat svým terapeutům při navazující zdravotní péči. Jednotliví lékaři či terapeuti by tak snadno mohli nahlédnout do dokumentace a navázat na dříve poskytnuté terapie.

Sociální pracovnice asociace CZEPA před předáním klientům do těchto desek vkládají informační letáky, které pomáhají novým spinálním pacientům zorientovat se ve své nové životní situaci.

Z letáků se uživatelé dozvědí, jakou podporu jim nabízí Česká asociace paraplegiků - CZEPA a jaké další organizace či nadace jim pomůžou s řešením jejich situace, najdou zde odkazy na komunitní portál či bezbariérovou mapu, kontakt na zprostředkování služeb peer mentora, ale najdou zde i informace týkající se sociální oblasti (oblast dávek pro osoby se zdravotním postižením, dávek státní sociální podpory, dávek hmotné nouze; oblast zaměstnávání; oblast příspěvku na péči či invalidního důchodu).

V minulém týdnu jsme připravily 35 těchto průvodců, a to pro spinální jednotku FN Ostrava a rehabilitační ústav Kladruby. Distribuce informačních desek dlouhodobě probíhá díky podpoře společnosti BBraun, která zajistila výrobu a uživatelům v každém boxu nabízí vzorky katetrů.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952