24.08.2015 12:16

Hvězdný bazar – věci z druhé ruky, které mají šmrnc

Charitativní projekt České asociace paraplegiků s názvem Hvězdný bazar uspořádal v neděli v kulturním centru Containall akci na podporu mladých vozíčkářů. Návštěvníkům centra se představili projekt, jeho prodejci a mladí vozíčkáři, kteří sportují, cestují a provozují řadu dalších aktivit, jimiž dokládají, že se svému handicapu rozhodně nepodvolili.
 
„Městská část Praha 1 velmi ráda podporuje Hvězdný bazar, protože se jedná nejen o originální charitativní ´sekáč´, ale i o důležité tréninkové pracoviště, které mladým lidem s poraněním míchy zprostředkovává potřebné dovednosti a zkušenosti a připravuje je pro uplatnění na otevřeném trhu práce,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž nedělní akci podpořil jak svojí návštěvou, tak i nákupem. Nenechal se ale ani zahanbit při ryze specifických sportovních disciplínách vozíčkářů.
 
Hvězdný bazar, provozovaný Českou asociací paraplegiků v Jungmannově 7, nabízí kvalitní a značkové oblečení z druhé ruky od všech, kteří chtějí pomoci, včetně řady známých osobností. Prodává také věci s vlastním originálním designem, jako jsou trička, tašky a čokolády. Část jeho sortimentu byla k zakoupení i během nedělního odpoledne v Containallu. Veškerý výtěžek z prodeje je určen na provoz tréninkového pracoviště.
 
Containall je sezonní kulturní centrum, vytvořené z přepravního kontejneru a zaměřené na prezentaci neziskových organizací. Patří k němu rovněž příjemné posezení a bohatý program. To vše za domem v Cihelné 4 a s krásným výhledem na Vltavu.
 
Nestihli jste v neděli přijít do Cihelné ulice? Nevadí – do Jungmannovy 7 můžete zaskočit po celý rok. Potěšíte sebe i mladé vozíčkáře.
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952