11.08.2015 10:12

Hvězdný bazar s kulturním centrem Containall chystají na Malé Straně akci na podporu vozíčkářů

V neděli 16. srpna se uskuteční od 15 hodin ve venkovních prostorách sezónního kulturního centra Containall akce pro širokou veřejnost, na které se představí prodejci Hvězdného bazaru. Lidé si zde mohou vyslechnout příběhy mladých lidí, kteří po úraze míchy skončili na vozíku, ale nevzdali to a opět se snaží „postavit se na vlastní nohy.“
 
Jana Pitelková (37) je reprezentantka týmu SKV Praha ComAp team a během odpoledne předvede, jak hraje florbal, Jaroslav Filsák (29) z Lions Ostrava zase vysvětlí pravidla ragby. Jiří Čeloud (25), cestovatel a vyznavač outdoorových aktivit přiblíží zážitky ze svých cest na handbiku, na kterém procestoval Čechy, Island, Izrael a Palestinu a Maroko. Lidé si v průběhu akce sami mohou vyzkoušet všechny zmíněné sporty na vlastní kůži. Během dne bude také příležitost vyslechnout přednášku Tomáše Pika (25) na téma, které je ve společnosti ještě stále docela tabu – sexualita vozíčkářů.
 
Hvězdný bazar je originální charitativní sekáč, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře. Hvězdný bazar nabízí kvalitní a značkové oblečení z druhé ruky od všech, kteří chtějí pomoci, včetně řady známých osobností. Prodává také věci s vlastním originálním designem, jako trička, tašky a čokolády. Část sortimentu bude k mání i během nedělního odpoledne v Containallu.  Každý návštěvník může přinést a darovat věci ze svého šatníku, které již nevyužije a druhé potěší a podpořit tak činnost Hvězdného bazaru.  
Těšit se může také na občerstvení a hudbu při akci, kterou zajistí DJ.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952