15.06.2011 15:41

Heřman Volf vyráží do Říma s poselstvím za vozíčkáře

Notoricky známé pořekadlo říká, že „všechny cesty vedou do Říma“. Zdálo se nám tedy příhodné, že i Heřmanova jižní cesta by měla směřovat právě tam. Obzvláště když v letošním roce navíc vrcholí oslavy 150. výročí sjednocení Itálie a 100. výročí česko-italské spolupráce.

V celkovém plánu se bude jednat již o třetí realizovanou cestu, která ale svou délkou přesáhne obě cesty předchozí. Celou plánovanou vzdálenost překoná Heřman na handbiku během 19 dnů, přičemž denně urazí vždy mezi 70 až 110 km podle náročnosti dané etapy. Každý pátý den bude jednodenní přestávka.

Start etapy proběhne 17. června z Mariánského náměstí v Praze. Cílem, do kterého by měla výprava dorazit 5. července, bylo stanoveno Svatopetrské náměstí ve Vatikánu před Papežským palácem, protože pravým vyvrcholením této cesty bude právě oficiální audience u papeže.

Současný Heřmanův sen je odvážný a silný. Svou cestu nazval „Cesta za nadějí“. Nepojede za sebe. Chce jet za všechny české vozíčkáře. Poveze poselství o lidech na vozíku, o jejich úsilí vyrovnat se s tím, co je potkává a tíží. O tom, že to, co se naučili, co chtějí předávat dalším, aby i oni zvládli a překonali obtíže, aby nalezli smysl svého života. Z Říma, z Vatikánu, by Heřman rád přivezl zprávu od papeže Benedikta XVI. Zprávu o tom, že má smysl věřit v hodnotu a moc toho dobrého v lidech, že také lidé na vozíku jsou součástí celku, který má velký, dobrý náboj. Že stopa, kterou zanechávají svou pomocí, podporou a inspiraci druhým i svým vlastním bojem s nepřízní života, je důležitá pro všechny, že dává našemu životu smysl. Zpráva, kterou by Heřman rád přivezl, pro všechny bude znamenat naději, sílu a energii.

více o cestě do Říma zde.

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952