12.05.2014 14:49

Generali Survival 2014

Nech potit mozek, ulevíš nohám!
 
13. -15. června 2014
 
Panická hrůza z čísla třináct se nazývá Triskaidekafobie! Kdo na ni trpí, rozhodně se letos musí zúčastnit již 13. ročníku tradičního a snad už i legendárního 24-hodinového outdoorového závodu s centrem ve výcvikovém středisku AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ v Praze v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou. Má totiž jedinečnou příležitost se ze své fobie vyléčit. Jak? Stejně jako posledních třináct let. DŘINOU! I letos závod ponese statut Otevřeného akademického mistrovství ČR dvojic v survivalu a 2. ročník M-ČR přírodního víceboje vozíčkářů.
 
Již pět let je podnik unikátním spojením závodících dvojic tělesně postižených (vozíčkářů) s doprovodem a dvojic bez tělesného postižení v jediném závodě, který se prolíná a z velké míry kopíruje. Stal se tak jedinečným a do loňského roku zřejmě jediným takto náročným závodem handicapovaných v Evropě. Důkazem toho je i
2. ročník outdoorového závodu dvojic v Grenoblu, kterému na svět pomáhal ředitel Generali Survivalu Martin Pádivý. Letos tamní pořadatelé pozvali jednu závodící dvojici z Čech a mohli jsme být přítomni jejich závodu. Míra Šperk s Evou Odvárkovou vyhráli svoji kategorii a i mezi ostatními dvojicemi se rozhodně neztratili.
 
“Je velkou satisfakcí pro mě a především pro všechny organizátory, když se k nám jezdí Evropa učit. V takových chvílích můžeme snad být na náš projekt trochu neskromně hrdí…,“ řekl Martin Pádivý letos po návratu z Grenoblu.
 
Jen velmi obtížně se rozhoduje, který ze dvou posledních ročníků byl náročnější. Zda 2012, kdy se déšť po startu rozhodl padat skoro 18 hodin v kuse, anebo ten loňský, kdy padal v kuse měsíc před závodem, a povodeň zcela překreslila rok připravovanou a pečlivě komponovanou mapu závodu. V obou případech se počasí extrémně podepsalo jak na výkonu závodníků, tak na obětavosti pořadatelů.
 
Hlavním leitmotivem letošního 13. ročníku je: VYTRVALOSTNÍ SPRINT!
 
Co si pod tímto dvojpólným výrazem představit? Závod bude postavený na „sprintech“, technickém a dovednostním umu v jednotlivých disciplínách, s možností nahrazení dílčího netalentu opět vytrvalostí nebo časovou penalizací. To vše pochopitelně založeno na správné volbě postupu celým závodem, rozvržení sil – zkrátka zkušenosti. Ne nadarmo se 1. závody tohoto typu u nás nazývaly - závody zkušených.
 
Ať má každý možnost zúročit, v čem je opravdu výjimečný a na výsledku závodu se to projeví! A naopak, kdo je průměrný, v našem závodu dostane šanci svoji průměrnost proměnit ve výjimečnost.
 
A teď trochu konkrétně!
 
Eskymování. Udělal – neudělal (ale přežil). Při zdaru pokračujete v závodě dál, při nezdaru „vyhrává“ dvojice minimálně 45 minut pádlování na klidné vodě k dobru, anebo dvojnásobnou časovou penalizaci k celkovému času. Podobný princip se bude opakovat i u orienťáků (běžeckých i bikových). Základní okruh do 15 minut. Kdo stihne, pokračuje dál, kdo nesplní další dva časové limity, běhá pro další více a více vzdálené kontroly anebo si opět nechává připsat časovou penalizaci. Podobného zpestření se dočkáme i u in-line bruslí, na handbiku, u divoké vody, plavání, vysokých i nízkých lanových překážek, u technických disciplín jako je už tradiční golf, střelba, lukostřelba, trial na invalidním vozíku a dalších survivalových disciplínách.
 
Je dobré vědět, že třináctka je pro mnohé také číslo šťastné. Máte-li opravdu chuť nahlédnout za oponu radosti a smůly, pak GENERALI Survival 2014 vám jistě
nabídne bohatou studnici příběhů lidských i sportovních. Proč by ten nejzajímavějších nemohl být právě ten váš?
 
STAČÍ MÁLO – PŘIHLÁSIT SE !
 
Kontakt:
Martin Pádivý
Ředitel závodu
Tel.: +420 777 602 530
E-mail: martin.padivy@amu.cz
 
Kateřina Vetešníková
Koordinátorka závodu
Tel.: +420 605 536 322
E-mail: katka@generalisurvival.cz
 

Více informací o závodu naleznete zde
 
 
 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952