11.06.2019 12:55

ESCIF kongres 2019

Asociace CZEPA je členem evropské federace organizací lidí se spinálním poškozením (ESCIF). Ve dnech 27. - 29. května 2019 se zástupkyně asociace (ředitelka Alena Jančíková a provozní manažerka Andrea Jandová) zúčastnily kongresu a setkání delegátů, které ESCIF uspořádal ve švédském Göteborgu.

Pro asociaci CZEPA je účast na kongresu světového měřítka velkou inspirací a motivací realizovat projekty v České republice tak, aby všichni lidé po poškození míchy měli důstojný život.

Přednášející informovali o organizacích pro vozíčkáře po poškození míchy, o činnostech a projektech, které vedou k lepší informovanosti klientů a efektivnější integraci.

Fyzioterapeutka a profesorka na Sydneyské lékařské fakultě Lisa Harvey vyprávěla o své práci    www.elearnSCI.org  , scimooc.org a physiotherapyexercises.com.

Upřímnou a intimní prezentaci o vyprazdňování střev u lidí s poškozením míchy přednesl Claes Hultling – lékař SCI v nemocnici Karolinska ve Stockholmu a také hlavní partner kongresu wellspect.com.

Kanaďan John Chernesky, který pracuje v Institutu Ricka Hansena a je viceprezidentem Severoamerického svazu pro zranění páteře (NASCIC), představil scireproject.com v Kanadě.

Johannes Kinast nám vyprávěl o švýcarské komunitě, viz. paraplegie.ch

Švédky Erika Nilsson a Nora Sandholdt s vášní mluvily o společném projektu pro rodiče s poškozením míchy sciparenting.com

Webová stránka švédské nadace Spinalis obsahuje mnoho užitečných informací, včetně odborných publikací.

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952