25.01.2014 11:30

Dan Bárta ProPomoc

Význam přátelství poznátev nouzi, nikoliv v blahobytu!

Toto rčení bohužel poznal na vlastní kůži 23letý novoměšťák Pavel Brož, který v roce 2012 dostudoval Vyšší odbornou zdravotnickou školu v Brně, obor Diplomovaný zubní technik. Nástup do zaměstnání a další plány zmařil úraz, který se Pavlovi stal v srpnu roku 2012. Během vteřiny bylo vše jinak a jeho život se nečekaně proměnil. Nehoda se stala doma v bazénu, ve kterém si Pavel zaplaval poprvé ve svých pěti letech.

 

Po úraze je Pavel upoután na invalidní vozík. Díky usilovné práci a cvičení se dnes dokáže na vozíku samostatně pohybovat a navíc je schopen řešit jinak zcela banální problémy. Velkou podporou při rehabilitaci jsou Pavlovi rodina a přátelé.

 

Právě parta přátel z Nového Města na Moravě pořádá 11. února 2014 od 19 hodin v novoměstském Kulturním domě benefiční koncert, jenž nese název ProPomoc. Koncert má za cíl pozvat široký okruh lidí za zábavou, která umožní Pavlovi získat finanční prostředky na zakoupení upraveného automobilu, aby mohl být Pavel co nejvíce samostatný. „Na koncert se moc těším. Počin kamarádů mě velmi potěšil, je skvělé mít kolem sebe rodinu a přátelé, kteří mi nyní pomáhají postavit se tzv. na vlastní nohy. Upravený automobil bude pro mne znamenat svobodu a osamostatnění se“, popisuje Pavel Brož.

 

Na koncertu vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere. Večerem bude provázet Martin Zach. Cena vstupenek bude od 200 Kč po výši, jež každý uzná za vhodnou.  Koncert se uskuteční pod záštitou České asociace paraplegiků. https://www.czepa.cz/ Prodejní místa: Informační Centrum Vratislavovo nám. 114, NMnM, Šedá myš butique, Vratislavovo nám. 109, NMnM.

 

„Doufám, že zaplníme celý sál. Kdo přij

ede, nebude litovat. Těším se na skvělou atmosféru a vynikající muziku. Myslím, že to bude jeden z nejsilnějších zážitků, o jaký by byla veliká škoda přijít“, uvedl Michal Šmarda.

 

Více informací naleznete na: https://www.facebook.com/Propomoc

Kontaktní osoba: Alice Brychtová, 773 628 299, alice.brychtova@debra-cz.org

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952