29.02.2012 15:54

CZEPA zprostředkovala dar počítačů od ČSOB

 

 

Česká asociace paraplegiků - CZEPA dostala v létě 2011 nabídku na repasované počítače od ČSOB pro vozíčkáře. Ačkoli jsme dar mohli dostat až v druhé vlně, v lednu 2012 téměř 40 vozíčkářů dostalo naším prostřednictvím počítač, který dříve v bance sloužil.

Člen CZEPA pan Josef Fučík je po úrazu ochrnutý na dolní i horní končetiny (dg. tetraplegie), pohybuje se na vozíku. Přesto sám pomáhá - založil a provozuje občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace.

Pan Fučík nás jako člen CZEPA požádal o dvacet kusů počítačů, které jsme získali darem od ČSOB. Život bez bariér nabízí vzdělávací kurzy pro handicapované a tak počítače, které občanské sdružení ŽBB získalo, pomáhá dalším vozíčkářům.  

Joska Fučík nám k daru napsal pěkný email:  "Dobrý den, jen oznamuji, že jsem strašně rád, že mám namožené pravé zápěstí (mám ho na dva týdny v gypsu). Protože se mi podařilo za tři dny a tři noci nainstalovat OS a další programy do dvaceti počítačů od vás pro naše sdružení a do dalších dvaceti vyřazených dát OS /pro klienty/. Díky Vám mají všichni naši pracovníci výkonné PC a podařilo se nám přejít z Win2000 na moderní operační systém WinXPP. (Těch pár mých tisíc kiknutí za ten pokrok rozhodně stálo). Staré vyřazené PC s Win2000 však neukončily svoji životní pouť, ale rádi je převzali naši klienti viz: https://www.zbb.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=648

Takže ještě jednou děkujeme."

 

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci, děkujeme ČSOB za nabídku.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952