26.09.2019 09:02

CZEPA v Janských Lázních

Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních umožňuje studium střední školy studentům se zdravotním postižením a specifickými potřebami už 25 let. Škola nabízí rozmanité studijní programy (obchodní akademie, odborná škola a praktická škola), bezbariérové prostředí (v rámci možností terénu horského města), internát, zajištěnou asistenční a zdravotní péči, rehabilitaci, sportovní a volnočasové aktivity a další služby.

K tomuto významnému jubileu připravila paní ředitelka Mgr. Jana Honzíková s týmem kolegů a hostů I. Kolokvium (dle slovníku cizích slov "vědecká rozprava"). Hana Sixtová, sociální pracovnice, a Hana Doležalová, peer mentorka, z České asociace paraplegiků - CZEPA, z.s. se tak přidaly ke zdruba dvěma desítkám přednášejících zástupců škol, organizací, institucí či zaměstnavatelů, kteří s obchodní akademií spolupracují.

Protože i mladí lidé ochrnutí po poranění míchy patří mezi studenty školy, představily zástupkyně CZEPA širokou škálu činnosti, kterou asociace tuto skupinu podporuje.

Děkujeme Mgr. Honzíkové a všem jejím kolegům za pozvání a pěkně připravený  program i individuální prohlídku školy. Do dalších let přejeme škole potřebné provozní jistoty a mnoho spokojených studentů. Více o Obchodní akademii Olgy Havlové na www.oajl.cz.

 

Foto zdroj: archiv OA JL a CZEPA

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952