29.10.2014 09:49

Czepa spolupracuje s výrobcem vozidla Elbee

Česká asociace paraplegiků - CZEPA navázala spolupráci s českým výrobcem unikátního automobilu Elbee, určeného pro zdravotně postižené.
Zdeňka Faltýnková, zkušená fyzioterapeutka a ergoterapeutka, se specializací na spinální problematiku, se zapojila do připomínkování výroby vozidla. Kvalifikované postřehy i nápady na individuální řešení, zohledňující funkční schopnosti řidiče, mohou být klíčové pro rozšíření řad těch, pro koho bude Elbee výborným řešením.

Nástup do automobilu a možnost řídit Elbee přímo z vozíku - tedy bez nutnosti přesedat a vozík poté komplikovaně nakládat - je unikátní novinkou v nabídce řešení mobility vozíčkářů, zejména těch, kteří používají elektrický vozík. Možnost doladit individuální požadavky na ovládání vozidla již při jeho výrobě, dává nově šanci k sebeobsluze v dopravě i těm, kteří standardně upravená motorová vozidla nezvládli řídit, vzhledem k svému zdravotnímu postižení. Těšíme se na prezentaci vozidla Elbee v příštím roce, při plánovaných regionálních setkáních, která CZEPA pořádá.

Elbee rozhodně vzbuzuje emoce, ale to je pořád ještě něco jiného, než jej doopravdy vyzkoušet. A průměrná spotřeba 4,5l/100km je lákavým parametrem pro časté a zejména krátké vzdálenosti cest vozíčkářů.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952