25.11.2013 13:54

CZEPA podpořila pacienty SJ Ostrava

Ve spolupráci se Spinální jednotkou FN Ostrava poskytuje Česká asociace paraplegiků – CZEPA spinálním pacientům řadu důležitých informací prostřednictvím různých forem informačních a edukačních materiálů. Projekt úložných boxů na zdravotní dokumentaci probíhá již rok.
 
Díky staniční sestře Anně Macíkové a ostatním členům pracovního týmu spinální jednotky jsou tak předávány boxy s názvem “Průvodce léčbou a rehabilitací“ pacientům s poškozením míchy. Těm se v důsledku úrazu či onemocnění náhle změnil způsob života a naše asociace jim chce pomoci se znovu „postavit na vlastní nohy“ právě prostřednictvím informačních materiálů, edukačních publikací a DVD filmů. Tyto materiály jsou zaměřeny na různá témata důležitá pro aktivní život na vozíku, který rozhodně poškozením míchy nekončí.
 
V rámci dalšího projektu CZEPA (pořádání multioborových odborných konferencí) byl Spinální jednotce předán v loňském roce finanční dar na nákup odlehčeného vozíku pro nové pacienty, aby byly jejich „nové první krůčky“ na vozíku co nejsnadnější. Fyzioterapeuti spolu s ergoterapeuty vybrali nakonec 2 odlehčené vozíky od firmy Otto Bock, která je generálním sponzorem našich konferencí. Moderní vozíky tak doplnily mezeru „vozového parku“ spinálky.
 
Děkujeme za spolupráci, přátelství a bezvadnou péči o naši cílovou skupinu klientů.
Zdeňka Faltýnková

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952