05.10.2012 07:30

CZEPA na konferenci Bez bariér bez hranic 2012

Ve dnech 4. a 5. října 2012 pořádalo občanské sdružení Trianon 10. konferenci Bez bariér bez hranic. V bloku prezentace příkladů dobré praxe vystoupila i Hana Sixtová, pracovnice v sociálních službách České asociace paraplegiků - CZEPA.

V Rehabilitačním sanatoriu Lázní Darkov se sešli hosté z Česka, Slovenska i Polska. Mezi témata letošní konference patřila společenská odpovědnost měst a obcí, nezbytná spolupráce při vzdělávání zdravotně postižených dětí, vzdělávání seniorů, ale i problematika internetové závislosti a další.

Hana Sixtová z České asociace paraplegiků prezentovala aktuální činnost organizace. Posluchači se tak mimo jiné dozvěděli, že mezi priority asociace patří včasný a další průběžný kontakt s novými klienty,  sociální podpora od jednotlivců až po legislativní zastupování celé skupiny a podpora služeb dostupných v místě bydliště klientů. Přivezené edukační publikace a DVD programy si vyžádal posluchač s osobní vazbou na člověka, který je krátce po poškození míchy. Informace o připravované odborné konferenci Pomůcky pro život spinálních pacientů v Hradci nad Moravicí zaujaly představitele Lázní Darkov. Společné téma jsme našli se zástupci obyvatel USP Hrabyně.

Tisková zpráva z konference.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952