12.03.2015 13:28

SWISS•TRAC mladé mamince

12.3.2015, Praha - Česká asociace paraplegiků - CZEPA dnes zapůjčila mladé mamince na vozíku pomůcku SWISS•TRAC. Švýcarskou pomůcku, usnadňující pohyb vozíčkářům, pořídila za podpory firmy Průmstav, a.s., nadace Konto Bariéry a spolku Dobrý skutek. 

Jedná se o přídavné zařízení k mechanickému vozíku, které jej za pomoci elektromotoru pohání. Nejvíce snad SWISS•TRAC připomíná laikům jakousi “sekačku s pojezdem”, připojenou k mechanickému vozíku, ovládanou pomocí madla. CZEPA toto zařízení zapůjčuje vozíčkářům rodičům, pro které je jinak pohyb spolu s malým dítětem velmi obtížný.

SWISS•TRAC s příslušenstvím - sedačkou pro děti - tak pomáhá dvojnásob. Je ojedinělým řešením pro rodiče na vozíku, kteří při pohánění mechanického vozíku jinak těžko vezou např. dětský kočárek, či autosedačku s miminkem na klíně. Maminka na vozíku, která má již druhé děťátko řekla: “Zdolat malý obrubník, či vyjet nedaleký kopeček od domu bylo bez SWISS•TRACu samostatně nereálné. Nebo vyrazit bez asistence s malým dítětem na procházku ven a na nákup? K takové výpravě jsem s sebou potřebovala dva asistenty - a to není logisticky ani finančně jednoduché. A to se mi snad na SWISS•TRACu líbí úplně nejvíc, že se můžu vypravit  ven “kočárkovat” s ostatními chodícími maminami do parku a nebýt závislá na pomoci druhých”.  

SWISS•TRAC s dojezdem 25km umožňuje při rychlosti až 6km/h pohodovou procházku i těm, kteří k pohybu potřebují invalidní vozík, a přitom mohou brát samostatně ven i své děti. Dvě uzavřené baterie jsou jednoduše dobíjecí. K plné kapacitě je třeba je nabíjet osm hodin. Obsluha je podobná jako u elektrického vozíku. Rozměry SWISS•TRACu jsou nejen pro cestování, ale také parkování v domácnosti opravdu vstřícné. S délkou 75cm, šířkou 51cm a hloubkou s 53cm si dobře poradí kufr osobního automobilu či šedesátkové dveře do komory v bytě. SWISS•TRAC naloží za pomoci lehkých lyžin do auta i osoba na vozíku a zvládne bez pomoci připojení a odpojení ke svému vozíku. Kompaktní hliníkové opláštění ve zvolené barvě dává SWISS•TRACu nejen pěkný šmrnc, ale je také praktickým a lehkým řešením pro pomůcku určenou jak pro procházky po upravených cestičkách parků, tak i pro outdoorové rodinné expedice v terénu.

Přídavný pohon k mechanickému invalidnímu vozíku SWISS•TRAC, s adaptérem pro přepravu dětí, je cenným pomocníkem pro rodiče na vozíku. Ti mají se svými malými rošťáky o výzvy překonávat svůj zdravotní handicap každodenně v mnohých dalších situacích postaráno.

První maminka nám v dubnu 2015 poslala (druhou uvedenou) fotografii s komentářem: "... je to úplně úžasný. V sobotu jsem byla dokonce sama s malou venku. Poprvé od září 2013 bez asistence... uff. musím říct upřímně, že mi při tom tekly slzy... bylo to krasné! "

Druhá maminka nám v listopadu 2015 napsala svou zkušenost: "....V podstatě šlo všechno docela hladce. Zdálo se mi, že vozík není až tak velká překážka. Po narození první dcery jsem si tu překážku ale naplno uvědomila. Jít s kočárkem sama ven byl obrovský problém. Poprvé jsem si uvědomila, že není v mých silách všechno zvládnout sama. Neodradilo nás to od druhého miminka, ale obavy se násobily, holky jsou od sebe jen 2 roky. Naštěstí v té době už CZEPA dovezla do Čech SwissTrac a začala ho půjčovat rodičům na vozíku. Byla do doslova spása. Jsme s holkama úplně samostatné. Zvládáme každý den školku, nákupy i všechno ostatní. Jsme jako jiné rodiny a já jako každá jiná máma."

Třetí maminka nám v únoru 2019 poskytla referenci: "Swiss-trac pro mě byl pomůckou, která mi umožnila nezávislé a soběstačné rodičovství v období kdy dítě ještě samo nechodilo a později, kdy ještě neušlo tolik. Díky ST tak byly samozřejmostí každodenní procházky s dítětem, návštěvy dětských hřišť, samostatné obstarání běžného nákupu a zařizování po městě. Protože je možné ST ovládat jednou rukou, druhá byla volná pro dítě. Snadno a bezpečně si tak zvyklo na pohyb po chodnících a přes přechody. V našem kopcovitém prostředí jsme si mohli dovolit výlety i na místa, kam se bez pohonu není možné dostat. Po těchto zkušenostech si už neumím tuto fázi rodičovství bez ST představit. Díky němu jsme byli ušetřeni starostí s asistencí a naopak jsme si mohli užívat radostné období a posílenou tolik potřebnou mateřskou sebedůvěru."

Více o SWISS•TRACu zde.

Nákup pomůcky podpořili:

  

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952