01.09.2014 16:13

Česká asociace paraplegiků - CZEPA na Českém poháru ve stolním tenise

Sobota 30. 8. patřila sportovnímu klání vozíčkářů, kteří se sjeli do krásné sportovní haly 31. ZDŠ v Plzni na 4. kolo Českého poháru ve stolním tenise. Na tuto akci přijala kromě vystavujících firem pozvání i naše asociace, kterou zastupovala Zdeňka Faltýnková. Spolu s Mgr. Evou Chaloupkovou nabízely účastníkům poradenství a konzultace v oblastech správného sezení a zdravé výživy. 

Účastníci turnaje i jejich blízcí a asistenti se seznámili s činností České asociace paraplegiků – CZEPA, kromě výročních zpráv byly zájemcům k dispozici volně dostupné informační a edukační materiály, které CZEPA vydává a jsou určené samotným vozíčkářům, ale i jejich ošetřujícím lékařům.

Nejčastější dotazy se týkaly bolestí ramenních a loketních kloubů, individuálně vhodného sedacího polštáře, vlastního sezení, dekubitů a samozřejmě i zásad zdravé výživy. Několik vozíčkářů využilo i možnosti měření tlaku pod sedacími partiemi pomocí přístroje Conformat. Firma Otto Bock zapůjčila při této příležitosti novinku – přístroj PlasmaDerm produkující tzv. studenou plazmu. Tento přístroj je určen k lokálnímu ošetření bolestivých míst se zpětnou vazbou pozitivního účinku, i když je přístroj primárně určen k podpoře léčby a desinfekce ran. Celkem naši jednorázovou pomoc a službu využilo 11 klientů a někteří z nich budou požadovat ještě další intervence naší asociace.

Zdeňka Faltýnková

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952