17.02.2014 10:52

Benefice ProPomoc překvapila výší výtěžku!

Benefičníh koncert ProPomoc, který vyprodal Dan Bárta a jeho Illustratosphere byl velmi úspěšný nejen v návštěvnosti, ale i ve výši příspěvků pro Pavla Brože z Nového Města na Moravě, pro kterého zrealizovali tuto benefici přátelé a rodina. Koncert navštívilo pět set lidí, kteří přispěli 130 000,-Kč. K výtěžku se připojili i sponzoři ve výši 40 000,- Kč. Výše výtěžku z prodeje náramků s logem ProPomoc činila 30 000,- Kč. Pavlovi byl na závěru koncertu předán šek ve výši 200 000,- Kč, které Pavel použije na zakoupení motorového vozidla s úpravou řízení. Další Pavlův sen je pořídit si handbike, díky kterému by mohl Pavel posilovat a rehabilitovat. Výše výtěžku bude navýšena o finance z prodeje občerstvení a dalších upomínkových předmětů, které se prodávali na koncertu. O celkové výši budeme informovat veškeré zájemce na FB ProPomoc. https://www.facebook.com/Propomoc

Výtěžek předčil všechna naše očekávání. "Je to úžasné a já moc děkuji všem, včetně Dana Bárty a jeho Illustratosphere, kteří pro nás zahráli téměř zadarmo!! Vážím si, že se našlo tolik lidí, kteří mi podali pomocnou ruku," řekl Pavel Brož.

Večerem provázel Martin Zach, který je sám upoutaný na vozík. "Jsem taky skokan, úraz se mi stal podobně jako Pavlovi, jemu v bazénu, mně v rybníku," vysvětlil Martin Zach, který si těžký úraz přivodil záhy poté, co získal titul Muž roku 2009.

Benefice se účastnila ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková, která přivezla výstavu, jež přibližuje laické veřejnosti příběhy lidí po poranění míchy. Tématem výstavy s názvem UMÍME SE POSTAVIT NA VLASTNÍ NOHY je život vozíčkářů, kteří se nenechali zlomit svým osudem.

"Jsme na vozíku, ale nejsme „u ledu“! Nemůžeme chodit, ale umíme se o sebe postarat. Naše páteř je zlomená, ale my ne. I na vozíku můžeme stát na vlastních nohou!", vysvětlila Alena Jančíková, která získala devatenáctou Cenu Olgy Havlové, za pomoc a práci pro lidi s poraněním míchy.

Více informací naleznete na: https://www.facebook.com/Propomoc

Kontaktní osoba: Alice Brychtová, 773 628 299, alice.brychtova@debra-cz.org

 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952