17.02.2015 13:35

25. výročí založení Svazu paraplegiků

Dne 17.2.1990 bylo založeno občanské sdružení Svaz paraplegiků. Jeho činnost zpočátku uskutečňovala  hrstka nadšených členů dobrovolnicky, později několika pracovními úvazky. Česká asociace paraplegiků - CZEPA (dříve Svaz paraplegiků) již po čtvrt století hájí zájmy vozíčkářů po poškození míchy a usiluje o jejich plnohodnotný život. Ať jste již pamětníky tohoto období, nebo jste o něm jenom zaslechli, zveme Vás ke stručné rekapitulaci toho, co se v tomto období podařilo uskutečnit.

Vážíme si všech, kteří se na této společné cestě angažovali a osobně se zasazovali o uskutečnění konkrétní vize pomoci vozíčkářům po poškození míchy. Zkušenosti mnohých z řad členů a přátel České asociace paraplegiků dokládají, že tato pomoc i společný hlas sdružených v této organizaci, přináší zcela konkrétní malá i větší vítězství. A ta jsou důležitou pomocí v životech těch, pro které nejsou slova jako poranění míchy, ochrnutí, či vozík pouhou teorií…

Ačkoli je věkem CZEPA již za studentskými léty a stala se dospělou, vykazuje stále parametry “svěží pětadvacítky”! Přesvědčit se o tom můžete např. ve zbrusu nové originální hře   , kterou CZEPA uvedla na stránkách projektu dobročinného obchodu Hvězdný bazar.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:00 - 16:00 hod.


+420 775 980 952