27.02.2017 13:37

Nemocenská pro poživatele invalidního důchodu ve stupni III.

Pracujete? Víte, že poživatel invalidního důchodu ve III. stupni (a stejně tak pracující poživatel starobního důchodu) má krácenou dobu nemocenské?

Podle § 28 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, je pracujícím poživatelům invalidního důchodu ve III. stupni a starobního důchodu vyplácena nemocenská maximálně po dobu 70 dní za rok.

CZEPA tuto legislativu považuje za diskriminační a zpracovala proto interní materiál s důvody pro změnu. Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP ČR) po společném jednání asociaci CZEPA podpořila zpracováním legislativního návrhu. Také některé organizace, které zastupují cílové skupiny osob se zdravotním postižením a seniorů, činnost CZEPA v tomto tématu podporuje. 

Máte osobní zkušenost se zkrácenou dobou nemocenské? Vaše zkušenosti nám můžete sdělit na email: czepa@czepa.cz či diskutovat na komunitní síti Vozejkov.cz či na Facebooku.

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:30 - 16:30 hod.


+420 775 980 952