27.06.2017 16:11

CZEPA půjčuje inteligentní kompenzační pomůcky

Česká asociace paraplegiků – CZEPA nově nabízí vozíčkářům s poraněním míchy k zapůjčení inteligentní kompenzační pomůcku MouthMouse® Intelligent, která umožňuje ovládat náhradním způsobem počítač, tablet nebo telefon a vybavení domácnosti. Projekt finančně zaštítila Nadace Vodafone.

MouthMouse® Intelligent se dokáže přizpůsobit proměnlivému zdravotnímu stavu a individuálním požadavkům uživatele a umožňuje mu zvolit si způsob ovládání zařízení dotykem, jazykem, rty, pohybem hlavou, mimikou či hlasem. Zařízení lze propojit například s televizí, HiFi, klimatizací, topením, osvětlením či zvonkem. Uživatelé díky technologii získají alespoň základní míru soběstačnosti.

Klienti s pentaplegií a vysokou tetraplegií (bez hybnosti horních končetin) si mohou vypůjčit domů jedno ze 2 zařízení na dobu půl roku. Připojení pomůcky na vlastní telefon, počítač nebo zařízení v domácnosti a zaškolení v práci s MouthMouse® Intelligent zajistí zástupce výrobce. Během této doby si klienti vyzkouší práci s pomůckou a ověří si, do jaké míry jim může asistivní technologie usnadnit život a mohou se rozhodnout, zda si pořídí vlastní. Půjčovné je stanoveno na 600 Kč za každý započatý měsíc a podmínkou zápůjčky je složení vratné zálohy ve výši 5 000 Kč.

Pokud máte o zapůjčení této technologie zájem, kontaktujte CZEPA na e-mailu czepa@czepa.cz nebo telefonicky na čísle 775 980 952. Zařadíme vás do pořadníku na vypůjčení. V současnosti jsou pomůcky na půl roku již zamluveny.

Průběžně sledujeme, jaké možnosti financování nákupu inteligentních kompenzačních pomůcek jsou jednotlivcům k dispozici. Sociálních pracovnice CZEPA vám mohou tyto informace poskytnout a nabízí také konzultaci a podporu při žádosti o příspěvek na pomůcku.
 

—————

Zpět


Kontakt

Česká asociace paraplegiků - CZEPA, z.s.

Dygrýnova 816/8
Praha 14 - Černý Most
198 00

Provozní doba:
po - pá: 8:30 - 16:30 hod.


+420 775 980 952